partnerzy

• baner2.png
  • baner3.png

Mazowiecka Komisja Imprez na Orientację PTTK (MKInO PTTK) http://mkino.pttk.pl

Koordynuje i organizuje szeroko rozumiane imprezy na orientację na terenie województwa mazowieckiego

Głównym celem MKInO jest tworzenie kalendarza imprez: http://mkino.pttk.pl/kalendarz, kontynuowanie najstarszego w Polsce Konkursu o Tytuł Mistrza Warszawy i Mazowsza, współpraca z innymi jednostkami w zakresie organizacji imprez na orientację (np. MFO, OMTTK). Nadanie rangi imprezom związane jest z prowadzonym przez Komisję corocznym Konkursem o Tytuł MWiM w MnO w kategoriach dla zaawansowanych oraz średniozaawansowanych.

Dodatkowym elementem są prowadzone konkursy na najlepszą w danym roku imprezę pod nazwą „Złoty Lampion" oraz konkurs na najlepszego budowniczego trasy. Konkursy są autorskim pomysłem Kol. Tomasza Gronaua, a sędziami - uczestnicy imprez TMWiM oceniający je poprzez specjalne ankiety.

W celu podnoszenia kwalifikacji Organizatorów Imprez na Orientację MKInO we współpracy z kołami i klubami corocznie w marcu organizuje Kurs Organizatorów i Animatorów InO. Od kilku lat odbywają są również Mazowieckie Zloty InO, które mają na celu szersze, uroczyste spotkania sympatyków InO z Warszawy i Mazowsza, wymianę doświadczeń i przygotowanie wniosków środowiska na krajowy Zlot Przodowników InO.

MKInO PTTK działa w oparciu o opracowany regulamin. Na koniec kadencji Komisja zwołuje Mazowiecką Naradę Aktywu InO PTTK w celu podsumowania swojego działania, przyjęcia sprawozdania i wyboru nowego składu Komisji oraz wytyczenie dalszych kierunków działania.

MKInO PTTK działa w składzie dziesięcioosobowym. Członkowie Komisji spotykają się raz w miesiącu (zwykle w drugi wtorek miesiąca, z przerwą wakacyjną) na roboczych spotkaniach w miejscu wskazanym w informacji na stronie.

W comiesięcznych otwartych zebraniach MKInO uczestniczą również organizatorzy i sympatycy InO. Na spotkaniach poruszane są sprawy bieżące związane z działalnością MKInO, szkoleniami, realizacją kalendarza imprez InO i organizacją Konkursu TMWiM oraz innych imprez regionalnych, udziałem w imprezach ogólnopolskich, głównie Pucharu Polski i Mistrzostw Polski, koordynacją wielu przedsięwzięć także z organizatorami z innych środowisk m.in. WMZOS oraz harcerzami.